Piotr Kowalski Dyrektor Zarządzający

Piotr Kowalski

Dyrektor Zarządzający

Doświadczony lider z udokumentowanym doświadczeniem w międzynarodowej sprzedaży technicznej i rozwoju biznesu. Biegły w sprzedaży B2B dużych i złożonych rozwiązań technicznych do kolokacji centrów danych, branży telekomunikacyjnej i hiperskalowych centrów danych w chmurze o rosnącej odpowiedzialności i zasięgu regionalnym, w tym 4-letnie doświadczenie w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki.

Myśliciel strategiczny, pasjonat innowacji produktowych i rozwoju biznesu w zakresie przełomowych technologii, ze specjalistyczną wiedzą w zakresie zarządzania ciepłem (HVAC), budownictwa uprzemysłowionego i hiperskalowych centrów danych. Były specjalista ds. technologii w Vertiv Global Innovation Office i łącznik biura CTO w regionie EMEA, odpowiedzialny za współpracę z RI.SE (szwedzkie instytuty badawcze), skupiający się na innowacjach i badaniach w dziedzinie centrów danych (ogniwa paliwowe, chłodzenie zanurzeniowe, odzysk ciepła, zrównoważony rozwój).

Doświadczenie:

  • ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w branży HVAC, Data Center i budowlanej,
  • 15+ lat w branży Data Center (rozwój biznesu, sprzedaż, przedsprzedaż, wyższa kadra kierownicza),
  • 11+ lat w międzynarodowym B2B (model bezpośredni i pośredni)
  • ponad 8 lat budowania i kierowania wysoce zaangażowanymi i wydajnymi zespołami (stacjonarnymi i zdalnymi) w międzynarodowym środowisku i
  • organizacji macierzowej – odpowiedzialny za roczne budżety do 150mUSD,
  • ponad 4 lata raportowania do wiceprezesa biznesowego na region EMEA (tworzenie i realizacja strategii biznesowej na poziomie regionalnym, pozycjonowanie produktów i porównywanie konkurencyjności, wejście na rynek dla firmy zajmującej się budową prefabrykowanych centrów danych typu „zaprojektuj i wybuduj”)
  • ponad 2-letni staż w zakresie innowacji i technologii w centrach danych (współpracownik biura CTO / CIO w regionie EMEA)