Członkowie

Członkowie wspierający

FastGroup
Delta Electronics
schneider electric
Arup
Socomec Polska Sp. z o.o.
Logo Legrand Polska Sp. z o.o.
Engie Services Oddział SAR
AODC
Vertiv
STULZ

Atman

Atman specjalizuje się w outsourcingu IT i usługach data center, dostarczając klientom rozwiązania teleinformatyczne dopasowane do ich potrzeb biznesowych. Jako dojrzały partner z doświadczonym zespołem inżynierów i ekspertów doradza w złożonych projektach technologicznych. Usługi Atmana stanowią wysokowydajny, bezpieczny i elastyczny fundament dla działalności operacyjnej klienta, zapewniają wsparcie ciągłości działania (BCM) i umożliwiają optymalizację kosztów IT, a co za tym idzie, ułatwiają klientowi utrzymanie konkurencyjności i dalszy rozwój biznesu, a także ekspansję na nowe rynki. Więcej na stronie https://www.atman.pl/

Beyond.pl

Beyond.pl – dostawca bezpiecznych usług data center, chmury i Managed Services. Jako jedyny dostawca usług infrastruktury IT na rynku Europy Środkowo-Wschodniej Beyond.pl dostarcza mix poziomów bezpieczeństwa centrów danych (od Rated 3+ do 4), kompleksową ofertę cloud opartą o chmurę prywatną, publiczną i rozwiązania hybrydowe, wsparcie ze strony ekspertów w ramach Managed Services oraz dostępność usług na poziomie do 99,9999%.
Beyond.pl zarządza jednym z najbezpieczniejszych centrów danych w Unii Europejskiej. Obiekt Data Center 2, strategicznie zlokalizowany w połowie drogi między Warszawą a Berlinem, to aktualnie jedyne centrum danych w Unii Europejskiej posiadające zarówno normę EN 50600 Klasy 4, jak i certyfikat ANSI/TIA-942 Rated 4. Certyfikacje potwierdzają najwyższe standardy bezpieczeństwa data center w zakresie projektowania, mechaniki, zasilania  i telekomunikacji. Jest to również najbardziej energooszczędne data center w całej Polsce i regionie (PUE 1.2) zasilane w 100% energią odnawialną. Więcej na https://www.beyond.pl/

Data4

Data4 jest wiodącym europejskim operatorem i inwestorem w sektorze centrów danych. Grupa jest pionierem modelu kampusów centrum danych, opartych na filarach integracji z systemami łączności, zrównoważonego rozwoju i odporności. Firma nie tylko samodzielnie zarządza swoimi inwestycjami, ale również finansuje je oraz projektuje.
Naszym celem jest wspieranie technologicznego rozwoju naszych klientów, dostarczając im skalowalne i bezpieczne rozwiązania hostingu danych, począwszy od pojedynczej szafy po dedykowany budynek. Firma samodzielnie finansuje, projektuje oraz zarządza swoimi centrami danych.
Grupa Data4 prowadzi jedne z najpotężniejszych kampusów data center w Europie. Centra danych Data4 we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Polsce, Luksemburgu i już wkrótce w Niemczech, są wybierane przez międzynarodowych operatorów chmurowych i telekomunikacyjnych, a także innowacyjne firmy technologiczne i międzynarodowe korporacje. Więcej na stronie: https://www.data4group.com/

Equinix (Nasdaq: EQIX)

Equinix (Nasdaq: EQIX) to globalny dostawca infrastruktury cyfrowej, który umożliwia cyfrowym liderom wykorzystanie zaufanej platformy do bezpośredniego łączenia elementów infrastruktury leżącej u podstaw ich działalności i będącej źródłem ich sukcesu. Equinix umożliwia firmom dostęp do wszystkich właściwych miejsc, partnerów i możliwości, których potrzebują, żeby budować i wzmacniać swoją przewagę konkurencyjną. Dzięki Equinix mogą skalować w sposób zwinny, przyspieszać uruchamianie usług cyfrowych oraz dostarczać światowej klasy doświadczenia i pomnażać ich wartość.

3S Data Center SA

3S Data Center SA od 2011 roku realizuje wizje biznesowe swoich Klientów poprzez projektowanie i wdrażanie kompleksowych rozwiązań, ułatwiających bezpieczne przechowywanie danych. Swoją pozycję na rynku przetwarzania danych buduje przede wszystkim w oparciu o własne centra danych – największy w Polsce klaster 7 obiektów rozproszonych geograficznie, oraz bardzo wysokie kompetencje inżynierskie potwierdzone certyfikatami, co pozwala na tworzenie skalowalnych i elastycznych środowisk chmury obliczeniowej w modelu prywatnym (IaaS, PaaS), współdzielonym (Virtual Data Center) czy hybrydowym. 3S Data Center w czerwcu 2020 r. otrzymała certyfikat potwierdzający spełnienie wymagań normy ISO/IEC 27001:2013. Od 2019 roku 3S DC jest częścią Grupy Play, lidera telefonii mobilnej. Więcej na: https://3s.pl/

Fast Group

FAST Group to inżynierska firma rodzinna specjalizująca się w projektowaniu, budowie i utrzymaniu serwerowni. Jest jednym z liderów w tym sektorze w Polsce.
W zakresie usług specjalizuje się w:

 • koncepcjach, projektowaniu serwerowni,
 • budowie serwerowni „pod klucz” na zasadzie Generalnego Wykonawstwa,
 • budowie i dostawie kontenerowych serwerowni,
 • dostawie, montażu i serwisie zasilania gwarantowanego (zasilacze UPS i agregaty prądotwórcze),
 • dostawie, montażu i serwisie klimatyzacji precyzyjnej,
 • dostawie, montażu i serwisie gaszenia gazem i systemów ppoż.,
 • dostawie, montażu i serwisie kogeneracji i tri-generacji,
 • instalacji systemów elektrycznych i niskoprądowych,
 • certyfikacji UPTIME, TIA-942, EN 50600,
 • utrzymaniu wszystkich systemów w serwerowni.

FAST Group jest firmą inżynierską, w związku z tym bierze udział w projektach, gdzie może zaoferować „wartość dodaną”. tj. produkty ze swojej oferty (bez pośredników) lub też tam, gdzie możem skorzystać ze swojej wiedzy inżynierskiej proponując rozwiązania szyte na miarę – dopasowane do oczekiwań lub po prostu tam, gdzie poprzeczka jest zawieszona wysoko – gdzie potrzebne są niezawodne systemy o najwyższej sprawności i jakości.

Więcej na stronie https://fast-group.com.pl/

FastGroup

Delta Electronics

Delta Electronics została założona w 1971 roku i obecnie jest wiodącym dostawcą innowacyjnych rozwiązań z zakresu zarządzania energią i ciepłem. Misją firmy jest „Dostarczanie innowacyjnych, czystych i energooszczędnych rozwiązań dla lepszego jutra”, co koncentruje działania firmy na rozwiązaniu kluczowych problemów środowiskowych, takich jak globalna zmiana klimatu. Jako globalny dostawca energooszczędnych rozwiązań, Delta Electronics wyróżnia się głównymi kompetencjami w dziedzinie energoelektroniki i automatyki. Jej obszary biznesowe obejmują również energoelektronikę, automatykę oraz infrastrukturę (w tym Data Center).
Delta Electronics jest liderem w dostawie niezwykle energooszczędnych produktów elektroenergetycznych, oferując zasilacze impulsowe o sprawności przekraczającej 90%, prostowniki telekomunikacyjne osiągające wydajność ponad 98% oraz falowniki fotowoltaiczne o wyjątkowo wysokiej sprawności dochodzącej do 99,2%. Opracowaliśmy również pierwszy na świecie serwerowy zasilacz, który zdobył certyfikat 80 Plus Titanium.
Firma z siedzibą na Tajwanie regularnie inwestuje ponad 8% rocznych przychodów ze sprzedaży w badania i rozwój. Główne ośrodki badawczo-rozwojowe znajdują się w Europie, Japonii, Chinach, Singapurze, Tajlandii i USA.
Delta Electronics jest regularnym laureatem międzynarodowych nagród w zakresie innowacyjności, wzornictwa i oraz nieustającego zaangażowania w zrównoważonym rozwoju i odpowiedzialnego prowadzenia działalności gospodarczej. Już od 13 lat z rzędu firma jest notowana w światowym indeksie DJSI Dow Jones Sustainability™ Indices (indeks przedsiębiorstw uwzględniających w swej polityce cele społeczne i ekologiczne). W latach 2020 i 2022 firma Delta Electronics została wyróżniona przez CDP dwiema ocenami „A” za znaczący wkład w zmiany klimatyczne i kwestie ochrony wody, uzyskując tytuł „Supplier Engagement Leader” za ciągły rozwój zrównoważonego łańcucha wartości już szósty rok z rzędu.
W odpowiedzi na wyzwania związane ze zmianami klimatycznymi, Delta Electronics kontynuuje zaangażowana w badania i rozwój innowacyjnych, energooszczędnych produktów, rozwiązań i usług, które w znacznym stopniu mają przyczynić się do zrównoważonego rozwoju ludzkości.

Strona główna: www.delta-emea.com
Rozwiązania dot. Data Center: www.deltapowersolutions.com

Delta Electronics

Schneider Electric

Celem Schneider Electric jest wsparcie Klientów w wykorzystaniu dostępnej energii i zasobów, łącząc innowacyjne rozwiązania i zrównoważony rozwój. Nazywamy to Life Is On.

Naszą misją jest bycie cyfrowym parterem ekologicznego i wydajnego rozwoju.

Przeprowadzamy transformację cyfrową, integrując wiodące na świecie technologie procesowe i energetyczne, automatykę, systemy sterowania w czasie rzeczywistym, oprogramowanie i usługi cyfrowe dla różnych segmentów rynku: centrów danych i obiektów infrastruktury krytycznej, zakładów przemysłowych, budynków biurowych i mieszkalnych.

Jesteśmy firmą o zasięgu globalnym, ale działamy i angażujemy się lokalnie. Promujemy otwarte standardy i rozbudowane ekosystemy partnerskie z naszymi Klientami, którzy – podobnie jak my – kierują się wartościami: szczytny cel, otwartość, zaangażowanie.

Więcej na stronie: https://www.se.com/pl
Rozwiązania dla Data Center: https://www.se.com/pl/pl/work/solutions/for-business/data-centers-and-networks/

schneider electric

Arup

Arup zajmuje się doradztwem strategicznym w zakresie zrównoważonej inżynierii. Od ponad siedemdziesięciu lat przoduje w realizacji najbardziej ambitnych i wymagających inwestycji projektowych i inżynieryjnych. Głównym celem Arup jest rozwój prawdziwie zrównoważonego środowiska budowlanego. Jest firmą skupiająca się na zrównoważonym rozwoju, kolektyw 18 000 projektantów, doradców i ekspertów pracujących w 140 krajach. Arup jest obecny na stałe w Polsce od 1998 roku.

Więcej na stronie: https://www.arup.com/pl-pl/

Arup

Socomec Polska Sp. z o.o.

Socomec zajmuje się inżynierią i produkcją urządzeń elektrycznych, specjalizująca się w wydajności energetycznej niskiego napięcia. Firma powstała w roku 1922, a obecnie jest grupą przedsiębiorstw zatrudniającą 3900 osób. Kluczową działalnością Socomec jest zapewnianie dostępności, nadzorowanie i bezpieczeństwo sieci elektrycznych niskiego napięcia, a także prowadzenie prac zmierzających do podniesienia sprawności energetycznej klientów.

Więcej na stronie: https://www.socomec.pl/pl

Socomec Polska Sp. z o.o.

Legrand Polska Sp. z o.o.

Legrand Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu, Grupy Legrand, eksperta w zakresie produktów i systemów instalacji elektrycznych oraz sieci informatycznych w budownictwie mieszkaniowym, komercyjnym i przemysłowym.

Grupa Legrand zatrudnia około 33 000 osób i posiada 20% udziałów w rynku osprzętu elektroinstalacyjnego oraz 14% udziałów w rynku dystrybucji okablowania.

Jest liderem na kluczowych rynkach świata – we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Polsce, Wielkiej Brytanii, USA, Meksyku, Brazylii, Indiach, Korei Południowej i Australii.

Produkcja odbywa się w ponad 30 fabrykach na całym świecie. Każdy z zakładów wykorzystuje swoje najlepsze doświadczenia w produkcji i rozwoju asortymentu liczącego ponad 190 000 produktów.

Więcej na stronie: https://www.legrand.pl/pl

Logo Legrand Polska Sp. z o.o.

Engie Services Oddział SAR

Od przeszło 20 lat Engie Services Oddział SAR w Warszawie realizuje strategię świadczenia kompleksowych usług dla Data Center w zakresie projektowania, wykonawstwa oraz utrzymania infrastruktury krytycznej (D-B-O-M) w oparciu o transparentne standardy SLA zapewniając niezawodność infrastruktury krytycznej, a w konsekwencji dostępność infrastruktury IT oraz business continuity naszych klientów.

Realizacja i rozwój usług zapewniających niezawodność infrastruktury krytycznej zostały oparte o zasady zarządzania operacyjnego wg. wytycznych Uptime Institute (Operational Sustainability), oraz ANSl/TIA-942. Efektywność operacyjna w zakresie realizacji usług gwarantujących niezawodność i dostępność infrastruktury jest oparta na kadrze technicznej Oddziału SAR, która konsekwentnie podnosi swoje kwalifikacje zdobywając kolejne uprawnienia tj. ATS Uptime Institute czy CDCP (EPI) w zakresie zarządzania i organizacji struktury serwisowej w oparciu o wymogi SLA.

Kompleksowe spojrzenie na potrzeby obiektów Data Center realizowane jest w dwóch priorytetowych obszarach:

 • Niezawodności, gdzie realizujemy usługi w zakresie audytów, usług wykonawczych oraz modernizacyjnych, commissioningu oraz usług O&M
 • Efektywności energetycznej w zakresie audytów, optymalizacji efektywności pracy instalacji oraz modernizacji infrastruktury wraz z jej długofalowym finansowaniem

Realizacja usług dla obiektów Data Center przez Oddział SAR oparta jest:

 • przede wszystkim na własnym potencjale ludzkim tzn. > 35 inżynierów z branży mechanicznej, elektrycznej oraz automatyków, oraz > 150 techników wraz z ponad 20 mobilnymi serwisantami interwencyjnymi
 • współpracy z wiodącymi producentami urządzeń w zakresie:
  • wykonawstwa najnowocześniejszych rozwiązań (koncepcja-projekt-dostawa-montaż-uruchomienia)
  • specjalistycznych serwisów gwarancyjnych i pogwarancyjnych, wraz z możliwością świadczenia autoryzowanych usług serwisowych przez SAR

W ramach grupy ENGIE jako podmiot odpowiedzialny za rynek Data Center w Polsce współpracujemy z:

 • RED Engineering (firmą należącą do Engie Tractebel) w zakresie zagadnień zrównoważonego rozwoju na rynku DC, analiz efektywności energetycznej, analiz CFD oraz commissioningu.
 • Engie Zielona Energia w zakresie Green PPA

Rozwój i potrzeby rynku Data Center w Polsce z naszej perspektywy uwarunkowane są przede wszystkim:

 • nadchodząca erą obiektów typu Hyperscale tzn. kampusów budynków o ogromnej mocy i powierzchni IT, a co za tym kompetencji kompleksowego zarządzania w zakresie usług O&M oraz olbrzymiego zapotrzebowanie na energię
 • umiejętnym dostosowaniem już istniejących obiektów DC poprzez audyty niezawodności, audyty efektywności energetycznej i modernizacje
 • szerokimi zmianami regulacyjnymi w zakresie Dyrektyw EU oraz zobowiązań wynikających z Climate Neutral Data Center Pact
 • rozwojem technologicznym zwłaszcza w zakresie sztucznej inteligencji i cyfryzacji wymagającymi rozbudowy infrastruktury krytycznej oraz zwiększenia mocy obliczeniowej, oraz powiązanymi z tym zmianami technologicznymi w systemach klimatyzacji

Więcej na stronie: https://www.engie-sar.pl/

Engie Services Oddział SAR

AODC

AODC tworzą ludzie, którzy od prawie 20 lat czynnie zajmują się realizacją obiektów Data Center i z powodzeniem projektowali i nadzorowali proces implementacji największych tego typu ośrodków w Polsce, tak dla instytucji publicznych i samorządowych, jak i dla podmiotów komercyjnych.

 • Szczegółowy zakres kompetencji oraz uprawnień zespołu AODC:
 • Zarządzanie interdyscyplinarnymi zespołami projektowymi
 • Ocena ryzyk kontraktowych i kosztorysowanie prac i usług
 • Realizacja projektów integrujących rozległe systemy bezpieczeństwa z przygotowaniem warstwy sprzętowej jak i aplikacyjnej
 • Realizacja projektów opartych o ochronę informacji niejawnych w rozumieniu ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 1167)
 • Poświadczenia w zakresie dostępu do informacji niejawnych o klauzuli TAJNE, NATO SECRET i UE SECRE
 • Uprawnienia budowlane do kierowania robotami elektroenergetycznymi bez ograniczeń
 • Zarządzanie projektami IT w oparciu o najlepsze praktyki PRINCE2, SCRUM, PMI
 • Certyfikat FIDIC dla wykonawców, zarządzanie kontraktami
 • Doradztwo techniczne dla inwestorów, koncepcje, studia wykonalności
 • Prowadzenie testów odbiorowych oraz audytów istniejących serwerowni
 • Kompleksowy serwis obiektów Data Center
 • Certyfikowane partnerstwo z kluczowymi dostawcami urządzeń
 • Accredited Tier Designer – UPTIME INSTITUTE
 • Certyfied Data Center Specialist – EPI
 • Trusted Site Infrastructure – TUV IT
AODC

Vertiv

Vertiv projektuje, tworzy i serwisuje infrastrukturę o znaczeniu krytycznym dla kluczowych systemów i aplikacji w centrach danych, sieciach komunikacyjnych oraz w obiektach handlowych i przemysłowych. Firma Vertiv, wcześniej znana jako Emerson Network Power, oferuje wsparcie dla rozwijających się rynków technologii mobilnych i chmurowych dzięki szerokiej gamie systemów do zarządzania energią, systemów klimatyzacji precyzyjnej oraz rozwiązań do zarządzania infrastrukturą. Portfolio firmy Vertiv obejmuje produkty takich marek jak Chloride®, Liebert®, NetSure™ i Trellis™.

STULZ

Z ponad 50-letniem doświadczeniem firma STULZ jest wiodącym prekursorem w dziedzinie rozwiązań chłodzących dla aplikacji o znaczeniu krytycznym i centrów danych.
Jako firma z oddziałami i partnerami na całym świecie Stulz oferuje technologię chłodzenia potrzebną w niezwykle dynamicznym świecie technologii informatycznych – od sprzętu po oprogramowanie, od planowania po produkcję i montaż. Stulz jest obecny w 150 krajach. Stale rozwija nowe technologie, szczególnie w celu zwiększenia efektywności energetycznej, redukcji emisji CO2 i stosowania alternatywnych czynników chłodniczych.

STULZ

BCA Engineering Group

BCA Engineering Group jest polską firmą specjalizującą się w usługach związanych z Data Center. Kluczowe kompetencje BCA to Project Management (PM), Construction Management (CM), Mechanical, Electrical, Plumbing (MEP), Physical and Electronic Security (Security), oraz Information, Communications and Technology (ICT) Systems Solutions. BCA Engineering oferuje kompleksową obsługę systemów, od rozwiązań sprzętowych, aż po konfigurację i monitoring funkcjonowania infrastruktury. Firma wykonuje testy, audyty, konsultacje dla małych i dużych firm, bez względu na stopień rozbudowy infrastruktury data center.

Dołącz do nas

Członkiem wspierającym Stowarzyszenia może zostać osoba fizyczna lub prawna, która zadeklaruje na piśmie pomoc finansową, rzeczową lub merytoryczną w realizacji celów Stowarzyszenia.

Członkiem honorowym Stowarzyszenia może być osoba fizyczna, która wniosła wkład w działalność i rozwój Stowarzyszenia.

O przyjęciu w poczet członków wspierających decyduje Zarząd w drodze uchwały.

Jak wygląda procedura przyjęcia do PLDCA?