Z radością informujemy, że do naszego zespołu dołączył Piotr Kowalski, który objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego w Stowarzyszeniu Polish Data Center Association (PLDCA).


Bogate doświadczenie Piotra w branży – zarówno na rynku polskim, jak i międzynarodowym – będzie nieocenionym atutem w dalszym rozwoju naszej organizacji. Organiczny rozwój PLDCA w ostatnim czasie odbywał się głównie poprzez pozyskiwanie nowych członków oraz nawiązywanie relacji z innymi branżowymi stowarzyszeniami w Europie. Nasze plany działania, w tym aktywizacja nowo pozyskanych członków w działalność PLDCA, rozwój działań edukacyjnych, budowanie obecności w mediach oraz intensyfikacja współpracy z partnerskimi Stowarzyszeniami, w tym EUDCA, wymagają aktywnego zarządzania.

Dlatego też Zarząd postanowił powierzyć operacyjne kierownictwo Stowarzyszeniem Piotrowi Kowalskiemu 一 „Jestem przekonany, że zaangażowanie Piotra oraz jego wizja rozwoju Stowarzyszenia przyczynią się do osiągnięcia celów statutowych i umocnienia pozycji PLDCA jako instytucji partnerskiej w branży centrów danych w Polsce i Europie” 一 skomentował Slawomir Koszolko, Prezes Zarządu PLDCA.

„Polski rynek data center ma ogromny potencjał rozwoju jako bezpieczne, najdalej wysunięte na zachód centrum kompetencyjne i dostępowe dla obszaru Środkowej i Wschodniej Europy, szczególnie w obliczu nowych wyzwań związanych z rosnącym popytem na obiekty dedykowane chmurze obliczeniowej i sztucznej inteligencji. Chciałbym poprzez działalność Stowarzyszenia wzmacniać pozycję naszego kraju na konkurencyjnym rynku międzynarodowym, a także wspierać lokalne podmioty branżowe w nawigowaniu wśród nowych wymagań legislacyjnych, jakie niesie ze sobą dyrektywa Komisji Europejskiej dotycząca Efektywności Energetycznej (EED) – zarówno w zakresie bezpośrednio dotyczącym centrów przetwarzania danych, jak i poprzez tworzenie synergii z innymi branżami zobowiązanymi tą dyrektywą” – dodał Piotr Kowalski, Dyrektor Zarządzający PLDCA.

W imieniu całego zespołu PLDCA serdecznie witamy Piotra i jesteśmy pewni, że wspólnie osiągniemy wiele sukcesów. Dołączcie do nas w tym
ekscytującym etapie naszego rozwoju!